Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lubaczowie
info@example.com

Related Posts

+48 (016) 632-81-00 +48 (016) 632-81-10
sekretariat@szpital.lubaczowski.com

Liczy 22 łóżka rozmieszczone w 10 salach. Sale młodszych i starszych dzieci oraz 2 izolatki posiadają odrębne węzły sanitarne. Pięciu lekarzy pediatrów z II stopniem specjalizacji oraz 12 dyplomowanych pielęgniarek sprawuje opiekę nad pacjentami w wieku od 0 do 16 lat. Zapewniamy fachowe leczenie schorzeń układu oddechowego, moczowego, krążenia i pokarmowego w oparciu o podstawową diagnostykę laboratoryjną, radiologiczną i bakteriologiczną.

Oddział posiada nowoczesny sprzęt diagnostyczny, monitorujący i leczniczy: kardiomonitory, pulsoksymetry, spirometr, aparat Ekg, pompy infuzyjne oraz nebulizatory i inhalatory, zapewniający opiekę na bardzo dobrym, europejskim poziomie. Ponadto w szpitalu istnieje możliwość wykonywania badań USG oraz konsultacji specjalistycznych: ortopedycznej, chirurgicznej i rehabilitacyjnej.

Pragniemy by nasz Oddział zyskał miano przyjaznego dziecku: rodzice mogą przebywać z dzieckiem w oddziale przez cały dzień, a sprawującym całodobową opiekę proponujemy miejsce w hotelu. Hotel mieści się w obrębie oddziału, posiada 6 miejsc w 2 pokojach. Pobieramy symboliczną opłatę 10 złotych za dobę, dając w zamian możliwość wypoczynku, kąpieli i przygotowania posiłku. Za dodatkową opłatą rodzic opiekujący się dzieckiem może zamówić dla siebie całodobowe wyżywienie.

Matkom karmiącym piersią zapewniamy łóżko w sali chorego dziecka, by mogły przebywać cały czas z dzieckiem i kontynuować karmienie „ na żądanie”.

Sale dziecięce są przestronne, jasne i barwne – nie kojarzą się ze szpitalem.
Kolorowe i funkcjonalne meble zachęcają do zabawy i odpoczynku. Bajkowe dekoracje w salach i na korytarzu łagodzą dziecięcy stres związany z procesem leczenia. Dzieci mają do dyspozycji świetlicę z telewizorem i video. Liczne bajki, gry i zabawki pozwalają zapomnieć o rozłące z rodzicami. W lodówce mogą przechowywać smakołyki, przynoszone przez rodziców i zaakceptowane przez personel.

Do dyspozycji mają także „telefon do mamy” – mogą rozmawiać z rodzicami bezpłatnie zawsze, kiedy poczują taką potrzebę.

Wszystkie zabiegi, zwłaszcza bolesne, wykonywane są w towarzystwie rodziców, w przyjaznej atmosferze, z uwzględnieniem (w granicach możliwości) potrzeb i upodobań dziecka. Lekarze i pielęgniarki starają się każdemu dziecku dać tyle serca, czasu i uwagi, ile ono potrzebuje, by szybko powrócić do zdrowia i do domu.