Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lubaczowie
info@example.com

Related Posts

+48 (016) 632-81-00 +48 (016) 632-81-10
sekretariat@szpital.lubaczowski.com

Posiada 59 łóżek w tym 5-łóżkową salę intensywnego nadzoru kardiologicznego wyposażoną w nowoczesny sprzęt ratujący życie, pełny monitoring każdego łóżka, centralny system monitorowania, klimatyzację. Pozostałe sale w Oddziale są 1-, 2-, i 3- łóżkowe, każda z oddzielnym węzłem sanitarnym.Oddział dysponuje sprzętem umożliwiającym kompleksową nieinwazyjną diagnostykę kardiologiczną.

Na wyposażeniu Oddziału znajduje się:

– Aparat do badań USG Philips HDI 4000 z pełną opcją kardiologiczną.

– Bieżnia do wykonywania testów wysiłkowych EKG firmy Aspel.

– Rejestratory do całodobowego monitorowania zapisu EKG

– Rejestratory do całodobowego monitorowania ciśnienia tętniczego.
Pacjenci wymagający leczenia interwencyjnego, operacyjnego z zakresu chorób układu sercowo- naczyniowego, bądź zabiegów wszczepienia układu stymulującego serce, kardiowertera- defibrylatora, terapii resynchronizującej, bądź zabiegów ablacji kierowani są do Wojewódzkich Szpitali z Oddziałami Kardiologii i Kardiochirurgii w Rzeszowie, Zamościu, Przemyślu, do Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej LUXMED w Rzeszowie oraz do Szpitali Klinicznych w Zabrzu, Katowicach, Krakowie i Warszawie.

W Oddziale leczone są schorzenia układu oddechowego, pokarmowego oraz z zakresu nefrologii, diabetologii, endokrynologii i hematologii. W przypadkach trudnych klinicznie pomocą służą Oddziały Chorób Płuc, Hematologii, Endokrynologii w Rzeszowie, Nefrologii w Przemyślu, Neurologii i Psychiatrii w Jarosławiu. Diagnostyka tych schorzeń odbywa się poprzez pełny zakres badań laboratoryjnych, endoskopowych, radiologicznych z tomografią komputerową włącznie, badań USG wszystkich narządów wraz z przepływami tętnic i żył metodą dopplera.